İzmir Pisti’nde Heyecan Fırtınası

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen 2013 Türkiye Pist Şampiyonası ilk ayak yarışları, rekor seyirci katılımı ve Ümit Ülkü’nün pist rekoru ile büyük heyecana sahne oldu. İzmir Pisti’nde Heyecan Fırtınası

İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü’nün ilk ulusal yarış organizasyonu olan 2013 Türkiye Pist Şampiyonası Yarışı ilk ayağı, başarılı bir organizasyon ve rekor seyirci katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplam 20 tur boyunca birbiriyle kıyasıya rekabet eden pilotlar İzmir Park tribünlerini dolup taşıran seyircileri heyecanlandırdı. Maxi grupta 9, Super grupta 11, dizel grupta 10 ve 1600 grupta da 3 yarışmacı olmak üzere toplam 33 katılımla düzenlenen yarışlarda, Cumartesi maxi ve super grup ilk yarışları, Pazar günü ise maxi ve super grup ikinci yarışları haricinde dizel ve 1600 grup yarışları gerçekleştirildi.

Maxi Grupta ilk gün yarışlarında Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü birinci olurken, Adem Seçilmiş ikinci, Borusan Otomotiv Motorsport’tan Can Artam üçüncü oldu. İkinci gün ise podyumu Ülkü Motorsport pilotları paylaştı ve birinciliği Ümit Ülkü, ikinciliği Adem Seçilmiş ve üçüncülüğü de Bilal Saygılı elde etti. Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü aynı zamanda 54.553’lük derecesi ile İzmir Ülkü pist rekorunu kırdı.

Süper Grupta her iki yarışta da sıralama değişmedi, birinciliği Borusan Otomotiv Motorsport’tan Kaan Gürgenç kazanırken, ikinci Ülkü Motorsport Takımından Ümit Ülkü, üçüncü ise Levent Kocabıyık oldu.

Dizel Grupta birinciliğin sahibi Loft T-Max Racing takımından Mustafa Nazik olurken, ikinci Ülkü Motorsport takımından Berk Ulu ve üçüncü yine Loft T-Max Racing takımından Ahmet Efe Hatunoğlu oldu. 1600 Grubunda podyumu Ülkü Motorsport pilotları paylaştı ve birinci Taner Canbolat, ikinci Yüksel Duvarcı, üçüncü Egemen Çivicioğlu oldu.

Türkiye Pist Şampiyonası 2.ayak yarışları 01 -02 Haziran tarihlerinde yine İzmir’de Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız